In JANUARI/FEBRUARI schrijven we voor:
· De 68-jarige wereldberoemde Chinese kunstenaar Gao Zhen die in augustus werd gearresteerd. Bijna dertig agenten vielen zijn atelier binnen en namen zijn kunstwerken in beslag. Zhen kan drie jaar gevangenisstraf krijgen vanwege een satirisch werk dat hij bijna tien jaar geleden maakte over de voormalige Chinese leider Mao Zedong. Volgens de autoriteiten is hij schuldig aan belediging van een volksheld.
· Anas al-Beltagy die al bijna 11 jaar vastzit uitsluitend omdat hij de zoon is van een belangrijke leider van de Moslimbroederschap, een in Egypte verboden oppositiepartij. Hij ging in juni in hongerstaking tegen zijn onterechte gevangenschap. Daarop plaatsten de autoriteiten hem drie maanden in een gruwelijke strafcel. Dit leidde tot een ernstige verslechtering van zijn mentale en lichamelijke gezondheid. Hij krijgt geen medische zorg.
U kunt de voorbeeldbrieven ook zelf downloaden via de pgl-website of direct van:
https://www.amnesty.nl/kom-in-actie/acties.
Door te schrijven helpt u mee om de vele postzakken te vullen die de autoriteiten ontvangen over gewone mensen voor wie Amnesty International wereldwijd aandacht vraagt, omdat hun mensenrechten op grove wijze worden geschonden.
Onderstaand gedicht is van Jacqueline van der Waals (1868-1922) dat onder andere is afgebeeld op de gedenkplaat van voormalig joods werkkamp ‘Ybenheer’ in Fochteloo (Fr.).
Bert Crama, tel. 5414103 en Clarissa van Hartingsveldt, tel. 5410451
Geef mij de moed om onrecht te onderkennen
Geef mij de moed om onrecht te onderkennen,
Ook waar 't door eeuwen van gebruik gewettigd wordt,
Den vasten wil aan onrecht nooit te wennen,
Ook waar de macht, het weg te nemen, schort.