home

ZOEKRESULTATEN

nl (30)>

Kerkdiensten

Iedere zondagochtend bent u van harte welkom in onze beide kerken. 
Er is kindernevendienst en oppas aanwezig.
Na de dienst ontmoeten wij u graag bij de koffie en thee.
De zondagsbrief vindt u onderaan dit blok.

Wanneer

zo 21 oktober 2018 10:00u
Ds. O Elseman (den Haag)
Dorpskerk
zo 21 oktober 2018 10:00u
Ds. Hester Smits
Scheppingskerk
zo 28 oktober 2018 10:00u
Ds. Kurtzahn + Ds. F.C. van DIjke gecombineerde dienst doven en horenden
Dorpskerk
zo 28 oktober 2018 10:00u
Ds. Van Buuren (Amsterdam)
Scheppingskerk

ds. Esther de Paauw

Een tijdje geleden raakte ik weer eens verzeild in een pittig gesprek met een paar van mijn atheïstische vrienden, die het toch altijd maar wonderlijk vinden dat ik zo gelovig ben. Eén van hen vroeg dat deze keer ook zo direct: Waarom laat je het geloof niet los? Waarom houd je zo vast aan iets waar je toch ook prima zonder kan?
Waarop ik natuurlijk vol vuur zei: ‘Maar ik hou van het geloof, ik houd van God, ik houd van de Bijbelverhalen en van de kerk! Het is voor mij de meest diepzinnige manier van leven!

Want dat is wat geloven voor mij is. Het is een manier van leven vanuit diepe verwondering over het bestaan en God zoeken als de Bron daarvan. Het is proberen te leven vanuit liefde en vergeving, zoals Jezus ons dat in zijn leven, maar juist ook in zijn manier van sterven heeft laten zien. Het is proberen te leven vanuit een goddelijke bezieling en van daaruit te proberen goed te doen in deze wereld. 

Steeds meer geloof ik ook in de kerk als een plek waar de gemeenschap tussen God en mensen gestalte krijgt. Niet omdat het in de kerk altijd zo geweldig is en iedereen zo leuk is voor elkaar. Integendeel, ook in de kerk lopen we voortdurend tegen elkaars gebreken aan. Maar zoeken naar een wereld vol vrede, begint bij het leren te leven in vrede met de mensen om je heen.

En dat is ook wat ik in deze gemeente vind. Een warme levende gemeenschap vol mooie mensen met talenten en met gebreken, maar samen proberend om meer te ontdekken van God, om echt gemeenschap te zijn, en bij te dragen aan de samenleving om ons heen.


Contactgegevens:
vrouwdepaauw@gmail.com
t
elefoon: 071 3018742 Lees meer

ds. Esther de Paauw

ds. Stephan Kurtzahn

Mijn naam is Stephan Kurtzahn en sinds september 2014 ben ik als dominee verbonden aan de Protestantse Gemeente Leiderdorp. Onze kerkelijke gemeente ervaar ik als een vriendelijke en warme gemeenschap die veel oog heeft voor spiritualiteit en de mens binnen en buiten de kerk.

Als predikant voel ik een geestelijke opdracht. Deze ligt in het openbreken voor de
spirituele diepte van het bestaan. Geloven is voor mij geen statisch feit. Geloven betekent
voor mij een regelmatige oefening waarin wij ons in en door God laten vormen, omvormen.
Ieder mens is voor mij een kind van God. Daarom tracht ik iedereen te zien in zijn verlangens,
geloof en wensen. Ik voel mij als predikant geroepen door Gods Geest. Met elkaar zijn wij als
kerk geïnspireerd door de Liefde van Christus, waaruit wij ademen, wandelen en zijn.

Een goed en persoonlijk (pastoraal) contact met de gemeenteleden en de
zondagochtendvieringen vind ik heel belangrijk. Daarnaast tracht ik d.m.v. muziek en
bezinning mensen te raken. In onze gemeente ben ik betrokken bij concertvieringen en het
Centrum voor Bezinning en Inspiratie, mag ik cursussen geven in de abdij van Egmond, ben
één van de drijvende krachten achter de Kerstmarkt en heb reizen georganiseerd naar de
kerkendagen in Duitsland en naar Israël.

Mijn hobbies zijn sport en muziek.


Contactgegevens: 
stephan_kurtzahn@versatel.nl
0
71 7503774 Lees meer

ds. Stephan Kurtzahn

ds. Hester Smits

Met een hoofd vol vakantie plof ik naast de taxichauffeur.

Het is zijn eerste rit, de radio staat aan en hij is fris: ‘wat doe je voor werk?’. Als hij hoort dat ik dominee ben, roept hij: ‘dan wil ik God’s adres’. Hij heeft nog wel een appeltje te schillen met de Eeuwige. Over waarom hij moest vluchten uit Syrië en over terroristen.

Het is een kort ritje maar een intensief gesprek. Op de achtergrond klinkt zachtjes de radio en dan hoor ik opeens ‘What if God was one of us’ van Joan Osborne; als ondertiteling van ons gesprek.

Met een hoofd vol werk stap ik uit de taxi: ‘God’s adres? Thuis bij ons?

(Oogpunt, zomer 2017)


Met gein en lef op zoek naar de sporen van het Goede in ons leven, naar zinnige antwoorden op moeilijke vragen, naar Geestdrift, naar wat Jezus Christus ons hier en nu te zeggen heeft…samen met gemeenteleden en met al die anderen. In de hoop dat God thuis is bij ons. Dat is wat mij gaande houdt als predikant.

Hester Smits (Ettelbruck, 1967), sinds juni 2016 predikant in Leiderdorp.

Contactgegevens:
hestersmits@ziggonl
0
71 8879950 Lees meer

ds. Hester Smits

't Trefpunt

Eikenlaan 25
2352 NT Leiderdorp
071 - 541 13 09

't Trefpunt
 

Op de hoogte blijven van Protestantse Gemeente Leiderdorp?

[x] dit niet meer tonen