• Kindernevendienst Palmpasen
  • Kindernevendienst Palmpasen

Kindernevendienst Palmpasen

Beste kinderen,

Zondag 29 maart is Palmpasen. Dan is het feest in de kerk en jij bent van harte uitgenodigd!

We vieren dat Jezus in een vrolijke stoet door Jeruzalem trekt en de mensen jubelen over hem als de toekomstige koning. Wij willen die vrolijke mensen zijn. Wat heeft die ezel ermee te maken?

Is dat alles wat raadselachtig? Kom om 10 uur naar de Scheppingskerk dan hoor je in de kindernevendienst er van alles over.

Palmstok meebrengen naar de kerk

Wie wil kan thuis VOOR de viering een Palmstok knutselen met ouders of grootouders en hem meebrengen naar de kerk. Een Palmstok? Wat is dit?

Een Palmstok is een houten kruis, waaraan allemaal dingen worden opgehangen, die met het passieverhaal te maken hebben.

· Het kruis herinnert ons aan Jezus, die aan het kruis gestorven is en ons verlost heeft. Met vrolijke kleuren van linten, met de snoepjes en paaseitjes vieren we dat de dood van Jezus niet het einde was. Maar dat Hij is opgestaan en dat wij ook met Hem zullen opstaan.

· Boven aan de Palmpasenstok zie je de broodhaan. Die koop je bij de bakker of bak hem zelf. De haan herinnert ons aan Petrus die drie keer heeft gezegd dat hij Jezus niet kende. Ook wij zijn wel eens niet zo dapper.

· Met de rozijnen , dat zijn toch gedroogde druiven, (en het broodje) vieren we dat Jezus in het avondmaal heel dichtbij wil komen. De groene takjes herinneren ons eraan dat Jezus als de koning over het leven feestelijk door de mensen van toen en nu wordt ingehaald. Omdat we geen palmen hebben. Gebruiken we buxus takjes.

Hoe gaat dat, een Palmstok maken?

Knutselhandleiding Palmstok voor thuis

Dit heb je nodig:

Twee stokken of latten, crêpepapier, een stompe dikke naald, schaar en draad of dun touwtje, stevig plakband, of spijker en hamer, twee punaises. Zachte snoepjes of snoepjes met een gat. Paaseitje met een lusje, buxustakjes en een broodhaantje kopen of bakken.

Aan de slag:

- Maak een kruis van de twee latjes en bevestig ze met een spijker of plak de latten aan elkaar met stevig plakband.
- Knip het crêpepapier in stroken en wikkel het om de stokken heen.
- Rijg de rozijnen aan een draad. Knoop deze rozijnenslinger aan het kruis. Als je twee punaises in het kruis drukt kun je daaraan de draden vastmaken.
- Hang de eieren van chocola of kunststof met een lusje aan de armen van het kruis
- Bevestig de buxustakjes met punaises en plakband aan het kruis
- Rijg met naald en touwtje een slinger van snoep en hang deze ook aan het kruis
- Denk aan het broodhaantje!

Tip: Omdat het haantje meestal lekker zacht is en makkelijk breekt, is het handig hem pas in de kerk op de stok te zetten.

Ook via onderstaande link nog meer informatie over het maken en de betekenis van een palmstok
https://www.geloventhuis.nl/2022/op-ooghoogte/knutselen-en-doen/palmpasenstok-maken.html

Wanneer

zo 29 maart 2026 10:00u
Scheppingskerk